Jak dbać o meble ogrodowe, aby przedłużyć ich żywotność?

Cykl życia mebli ogrodowych różni się w zależności od rodzaju materiału użytego do ich wykonania. Na przykład meble metalowe mają dłuższy cykl życia niż plastikowe. Należy pamiętać, że meble ogrodowe nie mają ustalonej żywotności i zawsze należy zachować ostrożność podczas ich przenoszenia i przechowywania. Zaleca się przechowywanie ich w chłodnych i suchych miejscach, aby wytrzymały dłużej. Jeśli zostawimy nasze meble na zimę na zewnątrz, może to doprowadzić do ich uszkodzenia.

Jaki jest najlepszy sposób pielęgnacji mebli ogrodowych

Najlepszym sposobem pielęgnacji mebli drewnianych jest użycie nietoksycznego środka do czyszczenia drewna na bazie wody. Środek należy nanosić miękką szmatką, a następnie natychmiast osuszyć czystą szmatką. Niezależnie od tego, czy jest to taras czy meble ogrodowe, drewno jest naturalnym materiałem, który można łatwo poplamić lub uszkodzić. Najlepszym sposobem na czyszczenie i konserwację mebli ogrodowych jest użycie odpowiedniego rodzaju środka czyszczącego. Najlepszym domowym rozwiązaniem do czyszczenia mebli ogrodowych jest użycie mieszanki wody i octu. To usunie brud i plamy z Twojego drewna i sprawi, że znów będzie lśniło jak nowe. Dostępne są również środki czyszczące do drewna w postaci płynnej, które można nakładać szmatką lub gąbką, aby uzyskać lepsze rezultaty. Pamiętaj że konserwacja Twoich mebli jest bardzo ważna jeśli chcesz, żeby długo Ci służyły. Zarówno środki domowe jak i te ze sklepu świetnie sprawdzą się przy czyszczeniu mebli ogrodowych. Kupując meble metalowe, musimy mieć świadomość, że wymagają one odpowiedniej pielęgnacji. Pierwszym krokiem jest regularne czyszczenie metalowych mebli szmatką lub łagodnym mydłem i wodą. W ten sposób będziesz w stanie utrzymać dobry wygląd metalowych mebli i zapobiec rdzewieniu. Meble plastikowe są najłatwiejsze w pielęgnacji, wystarczy je umyć raz na jakiś czas.

Spraw by Twój ogród był piękny!

Łatwo jest pomyśleć, że Twój ogród nie jest tak piękny, jak mógłby być. Ale tutaj się mylisz! Dzięki odpowiedniemu zestawowi mebli i akcesoriów Twój ogród może wyglądać tak samo dobrze, jak każdy inny. Pamiętaj jednak, że samo kupienie mebli nie wystarczy. Trzeba o nie regularnie dbać i konserwować je. Zadbane meble będą służyły Ci przez długie lata i cieszyły swoim widokiem. Jeśli je zaniedbasz Twój ogród nie będzie już wyglądał tak pięknie. Może się to wiązać również z wydatkiem na nowe meble w niedalekiej przyszłości. Poświęcenie kilku chwil chociaż dwa razy w roku na pielęgnacji mebli opłaca się!

 

O autorce